Offcanvas Section

Шаховски савез Републике Српске (ШСРС) је кровна спортска организација која окупља шаховске клубове на територији Републике Српске, те организује званична појединачна и екипна такмичења. ШСРС је одржавањем оснивачке Скупштине основан 8. октобра 1992. године у Банском двору у Бањалуци. ШСРС броји 42 члана/клуба.

  • Адреса: Младена Стојановића бр. 10, 78000 Бања Лука, РС – БиХ
  • Сајт: www.ssrepublikesrpske.com
  • Е-маил: sahovskisavezrs(@)gmail.com
  • Фацебоок: www.facebook.com/sahovskisavez
  • Инстаграм:
  • Телефон: (+387)051/317-851
  • ЈИБ: 4400972360000
  • Жиро рачун: 562-099-00002304-81 (НЛБ Банка А.Д. Бања Лука)
недеља, фебруар 23, 2020
НАЈАВА: 27. Кадетско и омладинско првенство РС
www.ssrepublikesrpske.com

Шаховски савез Републике Српске (ШСРС) је кровна спортска организација која окупља шаховске клубове на територији Републике Српске, те организује званична појединачна и екипна такмичења. ШСРС је одржавањем оснивачке Скупштине основан 8. октобра 1992. године у Банском двору у Бањалуци. ШСРС броји 42 члана/клуба у 2019. години (укупно 55 делегата).


Историјат ШСРС

Тадашњи министар образовања, културе, физичке културе и вјера Владе Републике Српске Љубомир Зуковић је 19. јуна 1992. године донио рјешење о именовању Иницијативног одбора за оснивање Шаховског савеза Републике Српске. Иницијативни одбор је припремио материјал за Оснивачку скупштину која је одржана на дан 8. октобар 1992. године у Банском двору у Бањалуци. Први председник Шаховског савеза Републике Српске је био Момчило Попарић, а први генерални секретар Никола Лакић. Кликом овдје можете прочитати кратак преглед са сједница Скупштина Шаховског савеза Републике Српске и главне донесене одлуке.


Предсједници ШСРС

  • 08.10.1992. до 28.03.1997.   Момчило Попарић
  • 29.03.1997. до 11.12.1998.   Миодраг Стјепановић
  • 12.12.1998. до 09.04.1999.   Душан Павловић
  • 10.04.1999. до 29.03.2002.   Остоја Кременовић
  • 30.03.2002. до 16.01.2003.   Синиша Кајмаковић
  • 26.06.2003. до 16.07.2004.   Ранко Реновица
  • 30.03.2005. до 11.05.2017.   Пантелија Дакић
  • 24.01.2020. до __.__.____.   Радован Грдинић

Секретари ШСРС

  • 08.10.1992. до 26.04.2002.   Никола Лакић
  • 27.04.2002. до __.__.____.   Миладин Гаврић

Званична такмичења ШСРС


Организација ШСРС

  • Скупштина Шаховског савеза Републике Српске
  • Извршни одбор Шаховског савеза Републике Српске
  • Надзорни одбор Шаховског савеза Републике Српске
  • Спортска арбитража Шаховског савеза Републике Српске
  • Генерални секретар Шаховског савеза Републике Српске
  • Стучни сарадник Шаховског савеза Републике Српске
  • Такмичарска комисија Шаховског савеза Републике Српске
  • Судијска комисија Шаховског савеза Републике Српске

 

Најновији чланци на сајту ШСРС

0
Shares